Epicurean® - marka godna zaufania

Produkty marki Epicurean® to szansa na udoskonalenie pracy w domowej kuchni, to narzędzie pracy najlepszych szefów kuchni na całym świecie. Oferując jedyne deski do krojenia drewnianego pochodzenia, które można bezpiecznie myć w zmywarce, Epicurean® zrewolucjonizowało rynek produktów kuchennych. Wszystkie akcesoria naszej marki powstają w USA, podczas projektowania wnikliwie rozważane są zarówno cechy funkcjonalne produktów, jak i ich wpływ na środowisko naturalne począwszy od procesu produkcji, poprzez użytkowanie, skończywszy na ich utylizacji. Deski kuchenne produkowane są z pozyskanych w wyniku recyklingu surowców: papieru, butelek po mleku lub tektury falistej oraz mieszanek drewna pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Produkty Epicurean® to niezbędne wyposażenie każdej kuchni w której ceni się jakość i troszczy o naturę.

Przez skate park do kuchni

Co może łączyć zapalonych skateboardzistów i miłośników gotowania? Zarówno jedni, jak i drudzy oddają się swojej pasji na tej samej powierzchni! Marka Epicurean® została stworzona w 2003 r., przez właścicieli firmy TrueRide produkującej rampy do skate parków, którzy chcieli w ten sposób efektywnie wykorzystać pozostające w procesie produkcji resztki materiału. Założyciele firmy mieli świadomość, że materiał z którego budowali skate parki przez lata wykorzystywany był w kuchniach przemysłowych, dlatego pomysł wykorzystania resztek do stworzenia domowej linii akcesoriów kuchennych był skazany na sukces. Rampy budowane przez TrueRide od ponad 10 lat sprawdzają się w trudnych zewnętrznych warunkach, poddawane są próbie deszczu i ekstremalnej jeździe, dlatego możesz mieć pewność, że sprawdzą się w nawet najbardziej wymagającej kuchni!

Epicurean® jest Eko!

W Epicurean® mamy świadomość związku zachodzącego pomiędzy wytwarzanymi produktami, a środowiskiem, w którym wszyscy żyjemy. Kupując produkty naszej marki dajesz świadectwo swojej ekologicznej postawy i poparcia dla odpowiedzialnych praktyk po stronie biznesu. Epicurean® jest całkowicie oddana idei tworzenia produktów do wieloletniego użytku, które powstają w wyniku zrównoważonego podejścia do produkcji z wykorzystaniem ekologicznych materiałów takich jak: papier z recyklingu, plastik z butelek po mleku oraz tektura falista. Nawet siedziba Epicurean® - Hawks Boots, została wybudowana w zgodzie z zasadami zrównoważonego projektowania. Budynek ten wielokrotnie nagradzano w uznaniu za propagowanie etycznych zachowań w biznesie oraz oryginalny design.

Loll Design

Epicurean® dzieli swoją niezwykłą siedzibę – Hawks Boots z firmą Loll Design. Założona z tych samych pobudek co Epicurean®, Loll Design wykorzystuje zużyte butelki po mleku do budowy wytrzymałych i nowoczesnych mebli, stworzonych po to, by oddawać się na nich słodkiemu lenistwu.

Materiały wykorzystywane w Epicurean® 

Produkty Epicurean® swój naturalny wygląd i teksturę zawdzięczają ekologicznym materiałom. Poszczególne kolory powstają ze specjalnej mieszanki drewnianych włókien, sprasowywanych i łączonych za pomocą bezpiecznej dla zdrowia żywicy. W wyniku tego procesu powstaje płyta o niezwykłych właściwościach, które trudno przecenić podczas pracy w kuchni. Każdy z kolorów: orzechowy, czarny, naturalny, posiada swoje unikalne cechy, charakterystyczne dla surowca, z którego powstaje. Jednak wszystkie deski bez wyjątku łączy to, że są jedynymi akcesoriami drewnianego pochodzenia całkowicie odpornymi na mycie w zmywarce.Eco Plastic – Nowy Materiał Epicurean®

Deski Eco Plastic Epicurean® są wykonane w 100% z post-konsumenckiego HDPE, z którego wcześniej zrobione były butelki do mleka. Każde pół kilograma deski to ok. 8 butelek po mleku wykorzystanych do jej wyprodukowania, a dodatkowo bezcenna oszczędność surowców i redukcja śmieci piętrzących się na wysypiskach. 

Cechy Bezpieczne

Mycie w Zmywarce W przeciwieństwie do desek drewnianych oraz bambusowych, deski Epicurean® mogą być bez obaw myte w każdej zmywarce. Wyprodukowane w USA Produkty Epicurean® w całości powstają wyłącznie w USA. Przyjazne Nożom Deski Epicurean® nie tępią noży ponieważ delikatnie uginają się pod ich ostrzem. Gumowe Nakładki Deski mają zamontowane na spodzie małe gumowe nakładki, dzięki czemu są stabilnie przytwierdzone do blatu. 

Nowoczesny Design

Wprowadź trochę koloru i dobrego designu do Twojej kuchni. Nowoczesny kształt i żywe kolory desek Eco Plastic tworzą fantastyczny dodatek każdej podążającej za trendami kuchni. Użytkowanie i Pielęgnacja Wszystkie deski Epicurean® to przykład odpowiedzialnego wzornictwa, zostały one zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających domowych szefów kuchni. Deski naszej marki są odporne na powstawanie plam, a ich pielęgnacja jest banalnie prosta, poza tym nie wymagają żadnej konserwacji. Jakkolwiek przy długotrwałym kontakcie z silnie zasadowymi produktami, takimi jak chociażby: wątróbka, papaja czy buraki, na desce mogą pozostać ślady. W celu usunięcia takich plam należy umyć deskę płynem do mycia naczyń. Wszystkie deski Epicurean® bez ryzyka można myć w zmywarce.

Made in the USA

Wyprodukowano w USA

Produkowane wyłącznie w Stanach Zjednoczonych

Knife friendly

Przyjazne nożom

Dzięki temu, że deska delikatnie ugina się przy zetknięciu z ostrzem, chroni noże przed tępieniem

FSC certified

Certyfikat FSC

FSC jest niezależną, pozarządową organizacja non profit, utworzoną w celu promocji odpowiedzialnego korzystania z zasobów leśnych

Heat resistant

Odporna na wysoką temperaturę

Odporność na temperaturę do 176°C, może być używana jako podstawka pod garnki bez ryzyka pozostawiania śladów

NSF certified

Atest NSF

Atest NSF i Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Dishwasher safe

Bezpieczne mycie w zmywarce

Łatwe i bezpieczne mycie deski w zmywarce